Střípky z gymnázia

Podzimní malování a trocha magie

,

Malování až do noci nebo kouzla a čáry? Přesně to čekalo na gymnazisty, a to v pátek 18. října. Zatímco ve výtvarném ateliéru se sešli studenti především vyššího gymnázia, v knihovně nasáli atmosféru Bradavické školy čar a kouzel žáci primy.

I letos čekala na primány tématika Harryho Pottera. Místo tradičního rozřazení do jednotlivých kolejí však přijeli pouze na návštěvu. Moudrý klobouk je rozdělil do dvou skupin na fénixe a jednorožce. Jejich úkolem tak bylo například rozluštění textu napsaného v runách pomocí určitých indicií, hledání map v knihovně či odhalení lektvarové hádanky. Na závěr našli v truhle pohár Helgy z Mrzimoru. To vše si pro ně připravila paní knihovnice společně s Eliškou Tůmovou (3.A).

Už od odpoledních hodin se scházeli výtvarníci, aby popustili uzdu své fantazii. Výtvarným technikám se meze nekladla. Našli se tací, kteří malovali na plátno, kreslili na čtvrtku nebo skládali z papíru. Brzy však odbila půlnoc, a tak byl čas odložit štětce i tužky a uložit se ke spánku.