Střípky z gymnázia

Pod Svatou Horou se maturanti loučili i divadlem

,

Poslední zvonění se musí oslavit! Maturanti ze 4.D a 6.S si jeden ze svých posledních dnů na gymnáziu užili podle podsvatohorské tradice: ráno se sešli na snídani u třídního učitele doma, kde se posilnili všemi možnými sladkými i slanými dobrotami, a poté se přesunuli na hřiště u školy, kde připravili program pro vyučující a ostatní studenty.

Čtvrťáci oblečení do nejrůznějších kostýmů zorganizovali hru Máme rádi gympl. Jak název napovídá, inspirovali se oblíbenou televizní show. Proti sobě stanuly dva týmy učitelů. Ty odpovídaly na různé otázky zaměřené například na oblíbené hlášky nebo přezdívky pedagogů. Některé se týkaly také scének, které jim maturanti zahráli. Šlo o ukázky z klasických her Romeo a Julie či Sluha dvou pánů, a dokonce maturanti pro tuto příležitost nacvičili i populární scénu z filmu Pelíšky. O tom, že je tento film notoricky známý, svědčí to, že jakmile sklenička dopadla na zem a nerozbila se, publikum složené z mladších gymnazistů automaticky proneslo: „Zázrak! Skláři nebudou mít co žrát,“ přestože to původně měli doplnit učitelé v rámci soutěže…

Na závěr se ukázalo, že oba týmy mají stejný počet bodů, a tak si kapitáni týmů a zároveň třídní učitelé maturitních tříd Zdeňka Křesinová a Petr Pahorecký museli „dát kámen, nůžky, papír“. V této hře jasně dominoval pan učitel, jelikož jak sám okomentoval: „Zdenka dává stejně vždycky nůžky.“ Proto si členové jeho týmu nakonec odnesli medaile a diplomy.

Poté zůstali na hřišti pouze třeťáci, kteří plnili za razítka úkoly na stanovištích, co jim maturanti nachystali. Za úspěšné zvládnutí disciplín je pasovali na „mazáky“, tedy nejstarší studenty školy.

Foto: Magda Neporová, Jan Vrátný