Střípky z gymnázia

Piškvorkářům se dařilo

,

Vyslanci Gymnázia Příbram skvěle reprezentovali svou školu a udělali radost sobě i svým pedagogům – stali se vítězi oblastního kola soutěže v piškvorkách. Mistrovství škol pIšQworky pořádá už sedmým rokem občanské sdružení Student Cyber Games a oblastní kolo letos 5. listopadu hostilo Gymnázium pod Svatou Horou. Soutěžilo celkem 11 týmů – vyznavačů „křížků a koleček“ a tři z nich do soutěže vyslalo Gymnázium Příbram.

Nejlépe si vedl tým Trojúhelníčky (Matěj Šesták, Jakub Hrkal, Matěj Machuta, Radomil Kessl, Pavel Ovčička), který soutěž vyhrál, když ve finále porazil družstvo SPŠ Příbram, s nímž také postupuje do krajského kola. Třídní tým 3.B (Iveta Valsová, Kristýna Blahnová, Anna Klozarová, Veronika Chocholová, Michal Murárik) bojoval také skvěle a skončil na 4. místě. Mezi až o čtyři roky staršími středoškoláky se neztratil asi nadějný tým z tercie (Vojtěch Ježek, Vít Gardoň, Luboš Gardoň, Jan Hlaváč, Stanislav Kamenický), kterému se v nabité konkurenci podařilo postoupit ze skupiny.

Mezi prvními čtyřmi týmy má tedy Gymnázium Příbram dvě družstva: vítězné a čtvrté. Na druhém místě skončila SPŠ Příbram a na třetím hostitelské Gymnázium pod Svatou Horou. Vítězům patří poděkování a gratulace. A samozřejmě také přání hodně štěstí do krajského kola.