Střípky z gymnázia

Pětice gymnazistů reprezentovala Středočeský kraj

,

Od středy 9. do pátku 11. září se v Nymburce konal mezinárodní pohár hejtmana Středočeského kraje ve volejbale. Českou republiku v něm reprezentovaly vždy dva týmy chlapců a děvčat, a to výběr Středočeského kraje a Jihočeského kraje. Dále se turnaje zúčastnila družstva z partnerských regionů v Itálii, Polsku, Francii či Švédsku.

Středočeské výběry byly složeny z hráčů a hráček příbramského volejbalového oddílu, který patří v juniorské kategorii dlouhodobě k nejlepším. V obou týmech mělo své zástupce i naše gymnázium, jmenovitě Jana Štefana ze 4.A a Martina Turského ze 3.C v kategorii chlapců a Karolínu Prokopovou (4.A), Markétu Štufkovou (2.C) a Markétu Černou (2.C) mezi dívkami. Krajské výběry navíc trénovali Mgr. Alice Škodná a Mgr. Bedřich Roth.

Podle slov Alice Škodné byl k vidění špičkový volejbal, plný napětí až do posledního míče. Středočeská – příbramská děvčata nakonec po boji obsadila 4. místo a hoši smolně stříbrnou příčku, když obě družstva prohrála rozhodující zápasy s výběry Polska až v tie-breacích rozhodujících setů. Oba týmy si jistě zaslouží velké uznání a gymnázium je rádo, že se může pochubit takovými reprezentanty.