Střípky z gymnázia

Olympiáda pro chemiky

,

Mezi olympiádami, které se tento školní rok konaly a nebo konají, nechybí ani chemická olympiáda. Ta letos proběhla online v období března a dubna.

Studenti gymnázia se školního kola zúčastnili ve třech kategoriích: A, B a C. Tématem pro kategorie A a B byly různé kapitoly týkající se organické chemie, anorganické chemie, fyzikální chemie a biochemie. Tématem kategorie C byly kovy. Školní kolo letos probíhalo v prostředí Moodlu a skládalo se z domácí (teoretické a praktické) části, z testu a praktické části.

Kategorie školního kola A  se konala 17. 3. a kategorie B 30. 3. Obou těchto kategorií se zúčastnil Jiří Hrubant (sexta). Kategorie C se konala 23. 3. a také se jí zúčastnil Jiří Hrubant a společně s ním také Filip Albrecht (1.B).

Oba studenti byli vybráni do krajského kola. Krajské kolo kategorie C (1. + 2. ročník) proběhlo 16. 4. a z celkových 55 zúčastněných Filip Albrecht (1.B) obsadil 12. místo a Jiřímu Hrubantovi (sexta) se podařilo získat 1. místo. Krajské kolo kategorie B (2. + 3. ročník)  se konalo  21. 4. a z celkových 16 zúčastněných skončil Jiří Hrubant (sexta) na 1. místě. Krajské kolo kategorie A (3. + 4. ročník) se událo 26 .3., úspěšně se podařilo Jiřímu Hrubantovi (sexta) a byl vybrán do národního kola, kde se umístil na 36. příčce z 61 zúčastněných.

Náhledové foto: pexels.com