Střípky z gymnázia

Návštěva německého orchestru vyvrcholila společným koncertem

,

Půl druhé hodiny dlouhým koncertem vyvrcholila týdenní návštěva (podrobnosti připravujeme) orchestru BigBand z německého Aurichu. Tento koncert se před plným hledištěm uskutečnil dnes, 8. června, a to od 10.00 a 18.30 na malé scéně Divadla A. Dvořáka Příbram.

Prvním hostem pátečního večera byly německé studentky, které pod vedením Christine Reis předvedly několik skotských tanců. Po tomto krátkém entrée, už hlediště malé scény obsadil německý BigBand. Ten se svým dirigentem Mario Haseborgem zahrál pět skladeb, jazzovou hudbou počínaje a filmovými skladbami konče.

Své místo během koncertu samozřejmě našel i domácí orchestr GymBand. Ten zahrál úvodní znělku filmů o Jamesi Bondovi i hudbu z filmu Sedm statečných. „Publikem určitě nejvíce oceněná byla efektní a rychlá jazzová skladba Dinnah se sólovými vstupy našich nejlepších instrumentalistů,“ říká vedoucí GymBandu Miloslava Šmolíková. Pak už ale přišel čas na to, aby se oba dva orchestry spojily, a vytvořily tak mohutné hudební těleso zhruba o 40 členech. Orchestry zahrály tři společné skladby, byly jimi The Basin Street Blues, Watermelon man i Jacksonův Thriller.

„Dnešní koncert opět ukázal, že hudba je univerzálním jazykem napříč národnostmi a vyznáními,“ dodává Šmolíková. O tom svědčí i nadšení publika, které bylo celý večer takové, o jakém každý orchestr sní. Všichni se pak přesunuli na afterparty do školního klubu. Zítra německé studenty čeká ještě vlastní program se svými českými rodinami, v neděli ráno v časných hodinách pak odlétají zpět do Aurichu.