Střípky z gymnázia

Na slovo se starostou

,

Z Libye až na post starosty. Jak přišel Jindřich Vařeka ke svému nynějšímu povolání? Kvůli čemu vstoupil do politiky? Otázky čistě informativní a hlavně otázky politické mohli studenti starostovi města Příbrami pokládat z očí do očí, v přímé diskuzi s ním samým, která se konala v pondělí v učebně 2.C.

Celé první dvě vyučovací hodiny se rozdělily na tři části: Ta první a druhá zahrnovaly vyprávění pana Vařeky o tom, jak a proč se dostal k politice a co obnáší post starosty. Ve  svém povídání se zmínil i o množství papírů k prostudování (a pracovního nasazení) a sám si s sebou přinesl štos na radu v ten samý den, pondělí  12. listopadu.

Třetí částí byla volná diskuze s prostorem na otázky. Sám Jindřich Vařeka studenty vybízel, aby se ptali, dokonce i na otázky nepříjemné či osobní. Řeč došla na události minulé, aktuální  a samozřejmě i  na plány do budoucna.  Co se v Příbrami chystá jaké jsou hlavní priority a cíle.

Účast byla napříč gymnáziem velmi různorodá a nezbývá než doufat, že tato diskuze, která byla pro starostu na gymnáziu první, nebyla ani tou poslední.