Střípky z gymnázia

Na letošní Šalmaj se chystají i gymnazisté

,

Mezi vystupujícími na letošní Příbramské svatohorské šalmaji budou i gymnazisté. V rámci pátečního programu, který je zčásti věnován příbramským školám, se představí hned dvě skupiny studentů Gymnázia Příbram.

S historickou hrou Bylo nebylo aneb Jak generál Torstenson ostrouhal kolečka se představí sextáni pod vedením Mgr. Marcely Haškové. Jde o reprízu úspěšného absolventského představení, které na závěr školního roku 2014-15 jako kvartáni sehráli v rámci výuky dramatické výchovy. V rozverné komedii Vlastimila Pešky studenti vtáhnou diváky do 17. století (konkrétně rok 1645), kdy bylo Brno v poslední fázi třicetileté války obléháno Švédy. Podtitul představení dává tušit, že půjde o vtipně pojaté momentky z třicetileté války. Ve hře se mluví mimo jiné švédsky, francouzsky, anglicky (přesněji skotskou angličtinou), polsky, a protože jde o Brno, na řadu přijde i místní přízvuk. Všechny tyto řeči mají v příběhu zásadní roli a nejde jen o stručné repliky.

Blok vystoupení základních a středních škol uzavře GymBand. Půjde o jeho první koncert v letošním školním roce, ale zdaleka ne poslední. Školní orchestr gymnázia se představí v inovovaném složení a s obměněným repertoárem, kterým navazuje na svůj červnový koncert pořádaný v rámci oslav 800. výročí města. Pod vedením Mgr. Miloslavy Šmolíkové zazní známé popové skladby, jazz i filmová hudba.

Obě vystoupení se odehrají na náměstí T. G. Masaryka – divadelní představení je na programu v pátek od 13:40 a GymBand začíná v 16 hodin. Tak přijďte a podpořte své kamarády a spolužáky!