Střípky z gymnázia

Mathrace: zajímavá zkušenost

,

Ve středu 2.12. se počítačová učebna proměnila v „doupě“ těch nejlepších matematiků našeho gymnázia. Probíhala zde totiž od 16 do 19 hodin celostátní matematická soutěž Mathrace, která spočívala v řešení matematických a logických úloh ve čtyřčlenných týmech. Účastníci dostávali zadání příkladů prostřednictvím internetu a hned po vyřešení je odesílali zpět k vyhodnocení.

Vše probíhalo online připojením, takže si každý tým mohl průběžně kontrolovat své úspěchy. Už v začátcích závodu situaci zdramatizoval náhlý výpadek internetového připojení způsobený poskytovatelem, firmou Internet Pb, ale tento problém se brzy vyřešil. Závod provázela dobrá nálada účastníků, kterou jistě podpořila i paní profesorka Bohuslavová, která celou akci zaštítila.

Co se umístnění týká, nejlepších výsledků dosáhl tým „(Anti)talenti“ ve složení Adéla Zajíčková (oktáva), Bára Pálková (sexta) a bratři Ježkové (sexta, septima). Ti dosáhli 39. místa ze 112 zúčastněných týmů. Dále pak 65. místo tým „Žoužel“, 70. místo tým „Gympláci První“ a 78. místo tým „Matrace“. Na závěr pak patří velký dík Adéle Zajíčkové a paní profesorce Bohuslavové, že akci Mathrace na gymnáziu zorganizovaly.

Join the discussion