Střípky z gymnázia

Do Lachendorfu za médii

,

Už popáté zavítali studenti Gymnázia Příbram do německého Lachendorfu, kde sídlí partnerské Gymnázium Immanuela Kanta. Jako každý rok, tak i letos provázelo studenty jedno téma. Tím byla média.

V pondělí 16. října odjel autobus se studenty a pedagogickým dozorem Pavlou Karasovou a Václavou Reissmüllerovou do už zmíněného Lachendorfu. Po příjezdu v pozdním odpoledni se studenti seznámili se svými německými protějšky. Poté s nimi odjeli do svých domovů, kde společně strávili večer.

Úterý bylo věnováno hlavnímu městu spolkové země Dolní Sasko – Hannoveru. Tam skupina navštívila workshop se zaměřením na používání počítače a smartphonu. Odpoledne následoval volný program, kdy většina studentů objevovala krásy města.

Třetí den se studenti přesunuli do historického města Celle. Tam si nejprve prohlédli redakci místních novin. Studenti zjistili, jak vlastně celý princip novin funguje. Poté se studenti projeli vláčkem skrz historické město. Dále navštívili Bohman Museum, kde si nejprve prohlédli interaktivní expozici se zaměřením na reformy Martina Luthera a poté si mohli vyzkoušet práci s brkem, psaní razítky, nebo si dokonce razítko i vyrobit. Den zakončili filmem o sociálních sítích v místním malém kině.

Čtvrteční dopoledne probíhalo na Gymnáziu v Lachendorfu. Bylo rozdělené do dvou částí. V té první studenti dostali přidělené role, do kterých se vžili.  Tématem hry bylo špatné chování na chatovacích sítích. V druhé části si skupina společně sedla a rozebrala chování se v přidělených rolích. Odpoledne všichni vyrazili do tělocvičny. Zjevný zájem byl o skákání na velkých trampolínách, které si mohli pod dohledem učitele vyzkoušet.

Na pátek byl naplánovaný výlet do zábavního parku Heidepark. Počasí už jako obvykle nepřálo. Studenti se i přes to nenechali odradit a vyzkoušeli všemožné atrakce. Večer už proběhl jen rozlučkový večírek.

Studenti si první část výměnného pobytu užili, procvičili si své znalosti z německého jazyka a na své nové kamarády se mohou těšit už v únoru.

Výměnný program je realizován za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.