Střípky z gymnázia

Lingvisté v republice

,

Nováčkem mezi soutěžemi, ve kterých boduje Gymnázium Příbram, je Lingvistická olympiáda. A studenti si v ní nevedou špatně.

Školním kolem prošlo v celé republice 2100 studentů, 223 nejúspěšnějších řešitelů postoupilo do kola regionálního a pak už jen padesátka nejlepších měla šanci ukázat své znalosti v kole celostátním. To se konalo v sobotu 6. dubna v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kam se v ohromné konkurenci probojoval student oktávy David Burda.

Tentokrát se účastníci museli poprat se sedmi různými jazyky a písmy – těmi byly například ketština, čepangština, nepálština či sinhálské a tamilské písmo. Nejkomplexnější úloha se pak věnovala papuánskému jazyku alamblak. Studenti pracovali ve dvou blocích, dvě a půl hodiny dopoledne a stejně tak i odpoledne.

Za bouřlivé atmosféry Pražského půlmaratonu, který probíhal pod okny fakulty, doběhli do cíle i lingvisté. David Burda skončil na krásném 12. místě a my jen doufáme, že se na našem gymnáziu bude v budoucnu stejně dařit dalším řešitelům této rozhodně zajímavé soutěže.