Střípky z gymnázia

Školní angličtina zná vítěze

,

Tři kategorie a 66 soutěžících, na které čekaly testy s poslechy, porozuměním textu a úlohami na praktický jazyk. Takové bylo písemné kolo olympiády v angličtině, které na gymnáziu proběhlo minulý týden. Do toho ústního kola pak postoupily pětice či šestice nejlepších a ty také dnes čekalo vyhlášení výsledků.

Mezi primány a sekundány zvítězila Julie Šťovíčková (sekunda), následována Petrem Hegedűsem, Viktorií Stašovou, Matyášem Dobešem (všichni sekunda) a Richardem Bartošem (prima). V kategorii tercie-kvarta klání ovládla Antonie Šmatláková (tercie) před Vojtěchem Kozlem, Magdalénou Hrkalovou (kvarta), Alžbětou Dvořákovou, Barborou Kratochvilovou (tercie) a Zuzanou Hrstkovou (kvarta). V ostře sledované kategorii vyššího gymnázia pak zvítězila Sára Sovičková (sexta) před Stanislavem Kamenickým (septima), Martinou Kesslovou (sexta), Julií Srokovou (2.A) a Lucií Vášovou (3.C).

Vítězové a další úspěšní studenti převzali z rukou PaedDr. Hany Kuchyňkové hodnotné ceny a budou školu reprezentovat v okresním kole. Hodně štěstí!