Střípky z gymnázia

Lavice se znovu zaplnily

,

1. září, tradiční den nástupu do školy. Tento rok však bylo pro gymnazisty něčím neobvyklé. Studenti Gymnázia Příbram totiž oficiálně nezasedli do lavic pouze v budově v ulici Legionářů, ale nově také i v budově v Balbínově ulici. Bývalá dvě gymnázia jsou totiž od 1. září administrativně sloučena.

Celý tento den se nesl v celku tradičním duchu. Studenti druhého ročníku a kvinty přivítali své nové mladší spolužáky. 2.A si znárokovala 1.A a k tomu jim předala putovní 3D model. Třída 2.B připravila sladké kornoutky se šťastnou klíčenkou pro hořké počáteční dny. Pro primu se vítání neslo v kvízovém duchu. Kvinta totiž vytvořila vtipný Kahoot! o škole a hru s hádáním slov. 123 nových tváří nepřišli přivítat pouze jejich předchůdci, ale i vedení školy. Prváci a primáni jsou tak plni očekávání a dojmů, které se v následujících dnech a rocích mohou potvrdit, vyvrátit, nebo třeba splnit.

837 studentů zasedlo do lavic bez omezení i přes havárii vody, která budovu Legionářů v nedávných dnech postihla. Na žáky v dalších dnech čeká 72 učitelů, některé nové či klasické předměty a mnoho zajímavých školních akcí. Například kvartu, 2.S, první ročník, 3.S a primu čekají již brzy adaptační kurzy.