Střípky z gymnázia

Last Friday Night 6.S a 4.D

,

Datum 2. února měli studenti 6.S a 4.D v kalendáři vyznačeno už dlouho dopředu, protože na tento termín připadl jejich maturitní ples. Vyzdobený estrádní sál kulturního domu se zaplnil do posledního místa a hlavními hvězdami byli samozřejmě maturanti. Jenom pro ně natáhli červený koberec, aby si po něm za hlasitého potlesku došli pro šerpu. Tu jim předali třídní učitelé – Zdeňka Křesinová, Monika Kalíková a Petr Pahorecký. 

Maturitní ples moderoval Jakub Kotek a k tanci hrála kapela Yamaband. Nemohlo chybět taneční sólo s učiteli a rodiči, tombola se spoustou zajímavých výher a zlatý déšť. V průběhu večera mohli všichni přítomní využít služeb fotokoutku nebo napsat maturantům vzkaz do obálek připevněných na tablu s fotkami maturantů z dětství.

Obě třídy navíc připravily vtipné video, které se na plese promítalo, a půlnoční překvapení. 6.S ho pojala v duchu tance, noblesy a elegance. Studenti se inspirovali pořadem Stardance a nacvičili několik výstupů – vášnivé tango, veselý jive, a dokonce i scénický tanec. Na závěr to na parketu roztancovala celá třída na píseň Last friday night, tímto názvem pojmenovali i celý ples. Poté následovalo číslo 4.D. Pásmo několika moderních písní, na které studenti tančili různé choreografie, pobavilo všechny přítomné a završilo celý ples. Mnozí si nenechali ujít ani afterparty.

Foto: Milan Havlík