Střípky z gymnázia

Kvarta zachránila poklad před piráty

,

Když se tři muži, mladík Jim Hawkins, zeman Trelawney a doktor Livesey, rozhodnou uspořádat námořní výpravu, ještě netuší, jaké komplikace se jim během cesty vyskytnou. Ukáže se totiž, že kuchař John Silver je bývalý pirát, stejně jako většina posádky této lodi. Všichni ovšem mají společný jeden jediný cíl – najít a vyzvednout bájný poklad kapitána Flinta. Je tedy potřeba se k pokladu dostat jako první.

Tento problém musí postavy, jinak také studenti kvarty, řešit v divadelním představení Ostrov pokladů. Tuto hru na motivy stejnojmenného románu skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona kvartáni nastudovali pod režisérským dohledem Mgr. Marcely Haškové.

Pro ně je toto představení výstupem předmětu dramatická výchova, zároveň ale také jakýmsi rozloučením se studiem na nižším gymnáziu. Asi čtyřicetiminutové představení tak dnes pro své spolužáky sehráli hned dvakrát, a to na Malé scéně Divadla A. Dvořáka Příbram.

Na počátku je vždy chaos a pochybnosti. To, že na konci je divadelní představení, které dobře dopadne a přináší pocit uspokojení, je důkazem vnitřního rozhodnutí a přijetí zodpovědnosti za společnou věc.

Mgr. Marcela Hašková

Mezi hlavní představitele hry patřila Barbora Ciklerová, Filip Martinkovič a Matěj Šindelář coby organizátoři honu za pokladem. Obrovský obdiv a díky ale patří samozřejmě všem těm, kteří se samotné realizace ať už prostřednictvím větších, nebo menších rolí účastnili. Secvičení takového představení je totiž běh na delší trať, rozhodně nejde o záležitost několika dnů. Už jen proto si velké uznání zaslouží také ti, jenž během představení nejsou na scéně vidět, ale bez nichž by divadelní hra nemohla vůbec fungovat.

Mimochodem, vše nakonec dobře dopadne – poklad bude před piráty zachráněn pomateným Benem Gunnem. Jestliže vás zajímá jak, počkejte si na DVD se záznamem tohoto představení, které GymTV v blízké době vydá.