Střípky z gymnázia

Kvartáni na scénu!

,

Aprílová komedie. To je titul letošního absolventského divadelního představení třídy kvarta v rámci výuky dramatické výchovy, s nímž kvartáni pod vedením Mgr. Blanky Svobodové v pondělí 26. června na několikrát rozesmáli malou scénu Divadla Antonína Dvořáka – jednak v dopoledních představeních pro gymnazisty a jednak v tom večerním pro veřejnost.

Taškařice ve vaudevillovém duchu z pera brněnského všeuměla Vlastimila Pešky dala příležitost ukázat talent jak těm, o nichž se to předpokládalo, tak představit se v novém světle těm, kteří v sobě svůj talent objevili právě třeba až během nastudování hry. Náročné hodinové představení, obohacené tanečními výstupy, s nimiž studentům pomáhala absolventka gymnázia Dominika Jíchová, nenudilo ani chvíli a osudy babičky v trenkách, majitele obchodu s deštníky a pršiplášti učícího se na hulváta či majora ve výslužbě zjevně zaujaly nejen diváky, ale i samotné herce.

Kvartáni se tak rozverně, ale zároveň důstojně rozloučili se studiem na nižším gymnáziu. Zároveň úspěšně navázali na generace svých předchůdců a jejich absolventská představení.