Střípky z gymnázia

Kulturní dům po třech letech opět přivítal maturanty

,

Krátce po začátku plesové sezóny se v podvečer 17. února konal maturitní ples tříd 4.A a 4.C Gymnázia Příbram. Ples začal s krátkým zpožděním po sedmé hodině společným předtančením obou tříd, které přímo odkazovalo na téma večera – James Bond. Celým plesem provázelo moderátorské duo Josef Mrkáček a Ondřej Burda. Hudební doprovod obstarávala kapela místní ZUŠ Příbram Roofers v čele s vedoucím Viktorem Jermanem.

Po slavnostním šerpování obou tříd třídními učiteli Mgr. Karlem Heřmanem a Mgr. Alicí Matulovou pronesla projev ředitelka školy Mgr. Iva Kadeřábková. Ve svém proslovu vyzdvihla úspěchy jednotlivých studentů a poděkovala všem rodičům i celému učitelskému sboru za přízeň škole. O projevy studentů se postarali František Kulovaný (4.A) a Natálie Fraňková (4.C).

Ples dále pokračoval tancem s učiteli a rodiči, kdy se na parketu objevili jak bývalí tak i současní studenti. Zlatý déšť je na maturitních plesech už tradicí a tento ples nebyl výjimkou. Když maturanti uschovali plachtu se všemi nachytanými penězi, začala více než dvouhodinová volná zábava. Tu doprovázela tombola, jejíž hlavní cenu – propůjčení Peugeotu 3008 na víkend – moderátoři vyhlásili okolo jedenácté hodiny.

Stejně jako se blížila půlnoc, zvyšovalo se i očekávání půlnočního překvapení. Publikum s údivem sledovalo patnáctiminutové taneční kreace pečlivě připravené jednotlivými třídami. Poté, co třídy nastoupily jednotlivě, celý ples zakončily společným tancem.

Maturitní ples se jak díky organizátorům, tak i divákům nesl ve velmi přátelské atmosféře, ale i přesto si zachoval svou noblesnost. Nezbývá, než popřát studentům hodně štěstí při jejich maturitních zkouškách.

Foto: Jan Šindelář, Martin Málek, Tadeáš Holý