Střípky z gymnázia

Knihovna zve na autorské čtení!

,

Školní knihovna Gymnázia Příbram pořádá do letošního prosince celkem pět cyklů autorského čtení Živý literát. To první již proběhlo – hostem byl historik Jiří Suk. Na druhé autorské čtení v řadě můžete zavítat už tento čtvrtek od 14:30 do prostor knihovny. Tu navštíví mladá, osobitá a originální spisovatelka Petra Hůlová. Zhruba jednu vyučovací hodinu bude vyprávět především o své nejnovější knize „Čechy, země zaslíbená“. Během odpoledne nebude chybět ani již zmíněné čtení od samotné autorky.

Petra Hůlová byla oceněna několika cenami. V roce 2003 to byla cena Objev roku Magnesia litera, dále například Cena Josefa Škvoreckého a nebo Cena Jiřího Ortena.

Čtení jsou všem návštěvníkům volně přístupná. A kdyby snad neměli odpoledne čas, mohou se s tou samou osobou při autorském čtení setkat ten samý den od 19:00 v čajovně Na Zemi, kdy bude akce přístupná i pro veřejnost.

Mezi další zajímavé osoby, které se chystají navštívit Gymnázium Příbram v rámci této akce, patří básník Jonáš Hájek, na kterého se můžete těšit 24. října, a nebo třeba spisovatelka Tereza Boučková, která do prostor knihovny zavítá 5. prosince.

Schránka-1