Střípky z gymnázia

Kdo zabodoval v olympiádě z angličtiny

,

Anglický jazyk je nedílnou součástí životů gymnazistů, a tak měli zájemci napříč třídami možnost otestovat své znalosti ve školním kole anglické olympiády, a to rovnou ve třech kategoriích rozdělených podle věku.

Ještě před Vánoci se psala písemná a poslechová část. Na nejúspěšnější řešitele poté čekala i část ústní, která se uskutečnila v lednu v termínech 5.1., 6.1. a 19.1. Vyhodnocovali ji vyučující angličtiny. Cílem bylo prověřit schopnost hovořit na vylosované téma, popsat či porovnat fotografie, ale i reagovat na položené otázky. Náročnost byla vždy přizpůsobena věkové kategorii.

V kategorii I.B na prvním místě skončila Matylda Šprynglová a na místě druhém Nela Smetanová, obě jsou žákyněmi primy. Třetí místo obsadil František Machuta ze sekundy.

V kategorii II.B byly nejúspěšnějšími řešitelkami Klára Lhotková z tercie, za ní Kateřina Procházková z kvarty a následně Tereza Drmlová také z kvarty.

V kategorii III.A obhájil první místo Petr Hegedűs ze sexty, druhá se umístila Barbora Vaďurová ze sexty, třetí Diego Valentini z kvinty a čtvrtý Antonín Miškovský z 5.S.

Studenti, kteří obsadili první příčky, budou příbramské gymnázium reprezentovat i v okresním kole. Ostatní si odnášejí cennou zkušenost a porovnání jejich jazykové úrovně s vrstevníky.