Střípky z gymnázia

Kde pomáhají peníze z Pečeme dobro?

,

Letošní ročník charitativní akce Pečeme dobro byl velmi úspěšný. Také díky zapojení pracoviště Balbínova se dohromady podařilo vybrat nejvyšší částku za sedmiletou tradici konání akce – skvělých 39 153 Kč. Kam zamířily pomáhat?

Princip celé charitativní akce Pečeme dobro, jejíž první ročník proběhl už v roce 2018 díky nápadu a organizaci tehdejší učitelky na gymnáziu Mgr. Marcely Haškové, spočívá v tom, že předem určené třídy napečou sladké a slané dobroty (nejčastěji nejrůznější koláče, muffiny, sušenky, zákusky, sendviče apod.), v den předávání pololetního vysvědčení na chodbách gymnázia připraví a vyzdobí své stánky a své napečené výrobky prodávají ostatním studentům, učitelům a zaměstnancům školy. Peníze, které utrží, pak putují na dobročinné účely, a to organizacím, které si vyberou samy prodávající třídy.

Letos byly prodávajícími třídami na pracovišti Legionářů už tradičně sekunda, tercie a kvarta, na pracovišti Balbínova se nově zapojily 1.C a 3.S. Každá třída si vybrala organizaci z Příbrami a okolí, které chtěla svými vydělanými penězi pomoci. Za sekundu a 1.C byly peníze poslány Psímu útulku v Lazci. Tercie svou vybranou částku rozdělila, část darovala Spolku pro kočky Příbram, který se rozhodla podpořit i kvarta, a část Dětskému domovu Pepa v Lazci. Třída 3.S se rozhodla darovat Domovu seniorů na Březových Horách.

Na závěr ještě pár poděkování:

  1. Sekundě, tercii a kvartě, které své výrobky a stánky každým rokem dotahují do dokonalosti a jejichž nápady jsou pokaždé úžasně kreativní.
  2. Tereze Žákové ze 2.C, která sama přišla s nápadem zapojení pracoviště Balbínova do této akce a zajistila celou tamní organizaci, a všem ostatním studentům (a učitelům) tříd 1.C a 3.S z pracoviště Balbínova, kteří se snad rádi a s nasazením zapojili.
  3. Všem studentům, učitelům a dalším zaměstnanců obou pracovišť, kteří si koupili alespoň jednu dobrůtku a přispěli tak na dobrou věc.
  4. Zdeňku Melínovi, Tereze Slaninové ze 4.A, Tereze Mirčevě ze sexty a všem jejich doprovodům a zpěvákům za báječný hudební zážitek.