Střípky z gymnázia

Holanďané v Příbrami

,

Na jaře zamířila skupina gymnazistů pod vedením PaedDr. Hany Kuchyňkové a Mgr. Moniky Oravské do partnerské školy v holandském Hoornu a v létě byla na programu druhá část, česká. Slibovaná návštěva studentů z holandského Hoornu dorazila v neděli 3. června. Ujali se jich čeští studenti, kteří připravili bohatý program.

Hned v pondělí se jelo podle rozvrhu. Hosté si nejdříve si poslechli několik prezentací o České republice, ale také o škole. Tam je pak čekala prohlídka, která zahrnovala samosebou i školní jídelnu a tělocvičny. Po obědě ve školní jídelně je čekala diskuse s příbramským starostou Jindřichem Vařekou. Celý den zakončili komentovanou prohlídkou Svaté Hory.

V úterý mohli obdivovat krásy Prahy. Podívali se k Petřínské rozhledně, Pražskému hradu, prošli se po Karlově mostě a zastavili se i na Staroměstském náměstí. Poté byl zcela volný program.

Ve středu se v Hornickém muzeu dozvěděli něco o těžbě v Příbrami a dojeli také na nedaleký památník Vojna. Tam si po zhlédnutí filmu prohlédli celý areál.

Čtvrtek studenty vyvezl na hrad Karlštejn, který si s komentovanou prohlídkou dostatečně prohlédli. Večer je potom čekal zápas v bowlingu.

Předposlední den holandští studenti navštívili jednu vyučovací hodinu svých protějšků a poté se všichni přesunuli na Minigolf v Milíně. Tak je také čekalo slavnostní zakončení a předání dárků.
V sobotu v ranních hodinách holandská strana nastoupila do autobusu a zamířila znovu do Prahy, odkud později odletěli domů.

Celý týden doprovázela skvělá nálada a dobré počasí.

Foto: Anneke Knipp

Výměnný projekt byl realizován za podpory města Příbram.