Střípky z gymnázia

Gymnázium se připojí ke Dni s A. Dvořákem

,

Gymnázium Příbram bude v úterý 23. května jedním z dějišť Dne s Antonínem Dvořákem. Akce pořádaná v rámci 49. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka přinese hudbu v různých podobách a žánrech na řadu netradičních míst. Zároveň zapojí všechny generace posluchačů, protože hudební dílny a koncerty se budou pořádat v příbramských mateřských a základních školách a právě také na gymnáziu. Dále zazní hudba i v Pražské ulici, v nemocnici, obchodním centru, Domu Natura či ambitech Svaté Hory.

Gymnazisty, konkrétně studenty 1. ročníku a kvinty, čeká setkání s Antonínem Donátem, který si pro ně připravil hudební dílnu s názvem Bít či nebít do bicích. Gymnazisté si tak prohlédnou a vyzkoušejí různé druhy perkusí, tradiční i netradiční a dozví se řadu informací o jejich uplatnění.

Den s Antonínem Dvořákem se koná podruhé a zapojí se do něj i žáci obou příbramských základních uměleckých škol. GymTV z akce připravuje reportáž pro pořad Zprávičky na ČT :D. Stejná stanice také z akce přinese vstupy hned v úterý, jeden z nich právě z gymnázia. Studenti Gymnázia Příbram se různým způsobem Hudebního festivalu Antonína Dvořáka účastní už poněkolikáté: před dvěma lety v rámci doprovodného programu vystoupil školní orchestr GymBand, z loňského ročníku školní televize GymTV připravila několik reportáží, včetně Dne s Antonínem Dvořákem, a také dvacetiminutový dokument.