Střípky z gymnázia

Gymnázium Příbram poskytne azyl Gymnáziu pod Svatou Horou

,

Část studentů a pedagogů Gymnázia pod Svatou Horou najde od příštího týdne náhradní prostory pro výuku ve třídách Gymnázia Příbram. Takový je výsledek dnešního jednání na Městském úřadě, které bylo svoláno kvůli řešení situace  vzniklé po naměření zvýšené koncentrace azbestových vláken v některých školských budovách ve městě.

Přítomnost škodlivých látek nebyla sice v prostorách Gymnázia pod Svatou Horou prokázána, ale je možné ji předpokládat, neboť zvýšené hladiny se objevily v učebnách Základní školy pod Svatou Horou, kde bylo měření provedeno  minulý týden. Obě instituce sdílejí stejnou budovu.

Gymnázium pod Svatou Horou realizuje v tomto týdnu výuku podle náhradního programu. Studenti navštěvují sportovní zařízení města – plavecký bazén, sportovní halu, lyžařský svah – a kulturní instituce – kino, galerii, muzeum.

Od příštího týdne by po dobu dvou týdnů (podle současného odhadu) měly čtyři třídy (po dvou nejvyšších ročnících čtyřletého a šestiletého programu) sídlit v učebnách Gymnázia Příbram. Ostatních šest tříd najde azyl v prostorách bývalého ředitelství Rudných dolů, Obchodní akademie, ZŠ Jiráskovy sady a budově bývalého zastupitelstva města.

Hostující studenti se budou učit podle zvláštního rozvrhu a jejich pedagogové dostanou k dispozici sborovnu hostitelské školy. Budou také moci navštěvovat zdejší školní jídelnu.

Gymnázium pod Svatou Horou

  • bylo založeno v roce 1992
  • poskytuje vzdělání 254 studentům (2011) v 10 třídách
  • zaměstnává 25 pedagogů
  • vyučuje ve dvou programech: šestiletém (všeobecný) a čtyřletém (zaměření na živé jazyky)