Střípky z gymnázia

Gymnazisté v Anglii

,

V parných červnových dnech od neděle 18. do pátku 23. 6. téměř čtyřicítka studentů našeho gymnázia poznávala poklady královské Anglie a pilovala angličtinu ve škole v Oxfordu. Po autobusovém přejezdu západní Evropy jsme se trajektem přeplavili přes kanál La Manche. Během plavby jsme za ranního světla obdivovali krásu bílých křídových útesů. Vylodili jsme se v britském Doveru a pak pokračovali do malebného města Canterbury, proslaveného především katedrálou a středověkými povídkami Geoffreye Chaucera. Katedrála je opravdu monumentální a muzeum Canterburských povídek mělo neopakovatelnou atmosféru.

Další den jsme se už probudili v oxfordských hostitelských rodinách a odstartovali ho zábavným dopolednem stráveným s angličtinou ve škole Rose Hill. Odpoledne jsme ve městě Stratford-Upon-Avon navštívili rodný dům Williama Shakespeara a jeho pomník. Stejně jako předchozí den jsme samozřejmě měli možnost si město z části projít sami a něco si i nakoupit.

Čtvrtý den zájezdu jsme opět pár hodin strávili v Oxfordu ve škole a na zbytek dne jsme se přesunuli do jeho rivalského města, Cambridge. Tam jsme si udělali menší prohlídku města a poté nasedli do loděk s gondoliéry, kteří nás po řece Cam postupně doplavili k nejvýznamnějším budovám tohoto města, včetně univerzity, na které studoval S. Hawking.

Poslední den jsme celý strávili v Oxfordu, jak ve škole, tak v historickém centru města. Nejzajímavější pro většinu z nás nejspíš byla návštěva jedné z největších kolejí oxfordské univerzity – Christ Church College, kde se natáčela část filmů Harryho Pottera.

Ten samý den k večeru jsme se plní zážitků vydali na cestu zpět domů, opět trajektem a autobusem, a v brzkých během pátečního odpoledne jsme se znovu shledali se svými blízkými. Zájezd se po všech stránkách vydařil.