Střípky z gymnázia

Německá návštěva potřetí

,

Na podzim hostila německá škola v Lachendorfu už potřetí skupinu českých studentů z Gymnázia Příbram. Teď se role obrátily. V pondělí 22. února se žáci po krátkém čekání na mrazu dočkali svých německých kamarádů, které měli na týden hostit ve svých rodinách.

Úterý studenti zahájili výletem do Tepfaktoru v Chotilsku. Zde museli ve smíšených pětičlenných skupinkách plnit úkoly zaměřené na fyzičku, logiku, trpělivost a zručnost. Velkou motivací pro dokončení všech 24 komnat byl záhadný poklad, kterého se však žádná skupina nezmocnila. Na oběd se všichni přesunuli do školní jídelny. Krátce po obědě vyrazili pod vedením profesorky Pavly Karasové a Václavy Reissmüllerové na Svatou Horu, kde nemohlo chybět tradiční focení. Večer se většina setkala na Laser Game.

Ve středu nastal pro německé studenty nejvíce očekávaný výlet do Prahy. Nejprve se všichni společně zúčastnili programu v Goethe-Institutu, kde dostali spousty otázek na poznání Prahy. Studenti tak třeba měli zjistit, kolik lidí je potřeba na obejmutí památníku Franze Kafky, vybrat si novou budovu pro školu a další zajímavé úkoly. Po opuštění institutu se studenti vydali na Pražský hrad a poté se v menších skupinkách rozešli do centra Prahy.

Čtvrtek byl hlavní pro poznání české přírody, a to přesněji Lipna. Zde si studenti prošli Stezku korunami stromů s nádherným výhledem. Poté zjistili něco o historii zámku Hluboká.

V pátek společně zamířili do hodin. Němečtí studenti měli možnost vidět, jak probíhá výuka například angličtiny, dějepisu nebo matematiky. Oběd si společně vychutnali ve školní jídelně. A pak hurá na hodinu zumby a zábavného cvičení na velkých míčích v oxygenu. Po lehkém osvěžení pospíchali do hornického muzea, kde byla připravená i prohlídka v němčině. Po exkurzi měli něco málo okolo čtyř hodin na přípravu na maturitní ples Obchodní akademie a Vyšší odborné školy Příbram. V 8 hodin začala pro studenty něco jako after party, kde si vychutnávali poslední chvilky se svými přáteli.

V sobotu nastal už jen čas se rozloučit. Vzhledem ke krásné zkušenosti všichni studenti doufají, že se tento výměnný pobyt uskuteční i příští rok.