Střípky z gymnázia

Francouzštináři opět zamíří do krajského kola

,

Ve středu 14. února se na gymnáziu konalo školní kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Během ní si své schopnosti poměřilo několik desítek studentů francouzštiny, a to ve dvou kolech. To první bylo zaměřeno na poslech, zatímco ve druhém, kam v každé ze tří kategorií postoupili nejúspěšnější tři účastníci prvního kola, už na soutěžící čekala výzva ve formě představení se, popisu obrázku a rozhovoru se zkoušejícím na vylosované téma.
V kategorii A1 vybojovala první příčku Nela Demlová a o druhou příčku se podělily Lada Hegedüsová s Lenkou Albrechtovou, všechny tři z kvarty. Kategorii B1 ovládla Michaela Soukeníková, následovaná Natálií Přibylovou (obě 3.C) na místě druhém a Lukášem Jiráskem ze 2.A na třetím. Stupně vítězů v kategorii B2 plně obsadila třída septima – vítězem se stal David Burda, druhé místo získala Michala Vobořilová a na třetím místě skončil Petr Špindler.
Vítězové každé z kategorií budou s ostatními francouzštináři z celého Středočeského kraje soupeřit na konci března v Nymburce. Nezbývá než doufat, že všichni úspěšně navážou na úspěchy studentů z loňského roku, kdy se dvě gymnazistky probojovaly až do kola republikového a získaly v něm 4. a 9. místo.