Střípky z gymnázia

Francouzský institut potřetí

,

15. dubna navštívila skupina studentů zaměřující se na francouzský jazyk Francouzský institut v Praze pod vedením paní profesorky Veroniky Holíkové a paní profesorky Veroniky Šedivé. Tato návštěva je součástí naplánovaných čtyř exkurzí do Francouzského institutu. Náplní programuje je vždy samostatné vypracování pracovních listů a poté zhlédnutí filmu ve francouzském jazyce.

Tentokrát se studenti Gymnázia Příbram zúčastnili výstavy Ruines Circulaires (Kruhové Zříceniny). Vystavovaná díla byla od umělců Daniely Baráčkové, Dušana Šimánka, Ivana Svobody, Markéty Othové, Barbory Klímové, Josefa Daňka, Blahoslava Rozbořila, Jiřího Poláčka, Jana Pfeiffera a Jara Vargy. Vypracování pracovních listů tedy obsahovalo tématiku této výstavy.

Po návštěvě Galerie 35 se studenti přesunuli do Kina 35. Zde byl promítán film La princesse de Montpensier. Toto historické drama pojednává o Francii v šestnáctém století v období náboženských válek mezi katolíky a hugenoty.
Tento školní rok na studenty čeká ještě jedna návštěva Francouzského institutu se zhlédnutím filmu ve francouzském jazyce.