Střípky z gymnázia

Fotbalová liga opět na scéně

,

S novým školním rokem opět začíná fotbalová Pokémon liga. Na Gymnáziu Příbram funguje už několikátým rokem. Jméno však získala až poté, co se její organizace chopila nynější 3. C. Je odvozeno od plyšového maskota.

Účastnit se může každý student gymnázia, který má chuť hrát fotbal. Věkové kategorii se meze nekladou. Zúčastnit se mohou studenti od primy až po maturitní ročníky. Zápasy probíhají každý všední den ráno od sedmi hodin dvaceti minut na školním hřišti.

Studenti svou třídu mohou přihlásit do 13. září u organizátorů z 3. C anebo na facebookových stránkách. Turnaj bude probíhat po celý podzim, dokud to počasí dovolí.  A po zimní odmlce se bude pokračovat opět na jaře. Kdo a kdy bude hrát, je možné zjistit na facebookových stránkách Pokémon ligy.

Kdy se studenti mohou těšit na první výkop, se zatím neví. „Ligu jsme chtěli zahájit 16. září, ale kvůli poznávacím zájezdům jsme termín odložili na později,“ říká jeden z organizátorů, Pavel Švagr z 3. C.
Souběžně s fotbalovou Pokémon ligou probíhá i turnaj o školní pohár. Z velkého boje tedy vyjdou vítězné týmy dva a každý z nich čeká náležitá cena.

Fotbalová Pokémon liga