Střípky z gymnázia

Dveře gymnázia se znovu otevřely

,

Ve středu 1. prosince se opět otevřely dveře gymnázia zájemcům o studium. Škola si pro ně připravila skutečně pestrý program – více než 20 tvůrčích dílen. Návštěvníci se mohli podívat do redakce a studia školní televize, zhlédnout divadlo v angličtině nebo si poslechnout vystoupení školního orchestru GymBand.

Do dne otevřených dveří se zapojili především samotní studenti gymnázia. Ve školním klubu se mohli návštěvníci zaposlouchat do hudebního vystoupení školního orchestru GymBand, nebo si ověřit své znalosti dějin hudby. Gymnázium se samozřejmě pochlubilo i svojí knihovnou, kde si svůj program připravila knihovnice Edita Vaníčková. Ve foyer školy se zase svou činnost prezentovala GymTV. Byly zde promítány čerstvé prosincové zprávy a dokument Kdo je gymnázium? Návštěvníci také zavítali do redakce školní televize i do studia, v němž se natáčí zprávy.

Efektní chemické pokusy si připravili studenti v chemické laboratoři, v učebně biologie zase pitvu kapra a zajímavé preparáty ke sledování pod mikroskopem. Na své si přišli i humanitně zaměření návštěvníci. Nahlédnout mohli do hodiny dějepisu na téma „běžný život římského občana“.

Měli příležitost se přesvědčit i o tom, že gymnázium pořádá poznávací zájezdy do širokého spektra cizích zemí. V učebně německého jazyka prezentovali studenti fotografie právě z poznávacích zájezdů, třeba do Drážďan, Salzburgu nebo Vídně. Marcela Hašková zase se sekundou secvičila divadelní hru v angličtině.

Zájemci o studium se dále mohli podívat na sportovní aktivity v tělocvičnách, dozvědět se něco více o projektu Comenius nebo vyzkoušet si práci s keramikou v učebně výtvarné výchovy. Tentýž den se konala ještě od pěti hodin schůzka s rodiči potenciálních studentů. Poté se dveře gymnázia zase na rok uzavřely, byť některým se otevřou znovu. Už prvního září…

foto: Václav Kovařík

Join the discussion