Střípky z gymnázia

DofE před kamerou

,

Zajímavou příležitost dostali členové projektu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v úterý 14. června. Dva z nich, Magdalénu Studenou ze sexty a Matěje Moslera ze septimy navštívil filmový štáb, který pro projekt natáčí příspěvky, které mají za cíl informovat veřejnost a zejména případné zájemce o všem, co účast v projektu obnáší, a předat jejich zkušenosti. Oba studenti, v současnosti držitelé odznaku bronzové úrovně, hovořili o tom, čemu se v rámci plnění bronzové úrovně věnovali, jaký přínos pro ně aktivity měly a co pro ně DofE znamená. Tříčlenný štáb si natočil i ukázky z aktivit, na které se oba studenti v rámci plnění bronzové úrovně po určitý čas nebo v určitém množství hodin zaměřili nebo ve kterých se zdokonalovali – například jízdu na kole, stolní tenis nebo hru na kytaru. S Matějem Moslerem navštívili i centrum ADRA, kde se věnoval dobrovolnictví, Magdaléna Studená, která působila v řadě aktivit v Charitě Příbram, jim poskytla čtveřici reportáží, které GymTV pro Charitu v loňském roce natočila.

Celosvětový projekt Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který založil princ Philip, má na gymnáziu tradici už řadu let. V současnosti jej vede Mgr. Lucie Albrechtová. K dosažení každé úrovně se musí studenti věnovat třem činnostem: dovednosti (hra na nástroj, studium cizího jazyka, kreativní činnost apod.), pohybové aktivitě a dobrovolnictví a nakonec absolvují dobrodružnou expedici. Úrovně se liší především dobou, po jakou účastníci na získání úrovně pracují – od 6 do 18 měsíců.

Oba účastníci úterního natáčení už mají za sebou i několik výjezdů do škol, kde studenty seznamují s náplní projektu. A díky vznikajícímu dokumentu se tak o DofE dozví další zájemci.