Střípky z gymnázia

Diváci z KMD nastudovali za 120 minut celého Shakespeara

,

V návaznosti na předchozí léta pokračuje na naší škole projekt Klub mladého diváka. Poprvé v tomto školním roce, v pondělí 3. listopadu, dopravil studenty autobus do podzimní, rušné, večerní Prahy. Zvoleno bylo velmi oblíbené představení Divadla v Dlouhé – Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách.

Z názvu je jasné, že se jedná o všechna díla světově uznávaného dramatika Williama Shakespeara. Pokládáte si otázku, jak se všech 37 her a 154 sonetů dalo ztvárnit během dvou hodin? Třem manažerům zájezdové Shakespearovské společnosti, které představovali Jan Vondráček, Miroslav Táborský a Martin Matějka, se to podařilo. Jelikož neměli času nazbyt, tak ve znatelném tempu odehráli tragédii, kdy Romeo zasílal Julii zamilované smsky,Titus Andronicus byl zobrazen jako televizní krvavá kuchařka, postava Othella byla představena písní v podobě rapu, hokejové utkání s královskou korunou místo puku napáchalo několik královražedných tragédií atd. Na závěr zůstala tragédie Hamlet. Na ztvárnění této hry zbývalo pouhých 8 minut. Ale i v takto krátkém čase byl divákům děj objasněn, a to i pozpátku. Během představení docházelo ke komunikaci s publikem, což vedlo k uvolněné atmosféře.

Další návštěva, tentokrát již předvánoční Prahy, je připravena na 9. prosince ve Stavovském divadle. To studentům představí komedii podle známého francouzského spisovatele Molièra, Tartuffe Impromptu!