Střípky z gymnázia

Čeština: úspěch v okrese

,

Zimní měsíce jsou vždy „žněmi“, pokud jde o počet olympiád a různých předmětových soutěží – a jinak tomu není ani letos. Studenti s největším citem pro naši mateřštinu se mezi sebou utkali ve školním kole a tři nejúspěšnější z každé kategorie postoupili do kola okresního. To se konalo v pondělí 29. ledna v příbramském Domě dětí a mládeže.

Úkoly se tradičně týkaly mluvnice a různých gramatických jevů, nechyběl ale ani sloh. V případě kategorie studentů SŠ měl začít nebo skončit větou „Na to ani nemysli!“, přičemž slohový útvar byl tradičně volný, podmínkou bylo pouze téma zpracovat formou prózy. Obdobný úkol mělo i nižší gymnázium, tedy žáci tercie a kvarty, respektive jejich soupeři z odpovídajících ročníků ZŠ.

Práce byly opraveny přímo na místě a po krátké době bylo rozhodnuto. V kategorii starších studentů uspěl student oktávy Gymnázia Příbram, David Burda, který obsadil první místo. Na náhradnickém čtvrtém místě skončila Eliška Kubová (sexta) a na 7. místě Matouš Ettler (3.B).

Úspěch slavili i zástupci mladší kategorie – Hana Kopecká z kvarty se umístila první a terciánka Barbora Stachová skončila jako náhradník na 4. místě. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dubnovém krajském kole.