Střípky z gymnázia

Braň se!

,

V pondělí 20. 3. se studenti tříd 2.D a 4.S zúčastnili kurzu sebeobrany. Vedli ho trenéři Ondřej Moravec a Jan Kodeš z KRAV MAGA IKMF CZ. Krav Maga je systém sebeobranných technik, který je hojně využívaný nejen vojáky a policisty. Je založený na přirozených reflexech a snaží se každého naučit vyvarovat se nebezpečným situacím, a pokud se nejde vyhnout fyzickému konfliktu, umět se efektivně ubránit.

Celá akce se konala ve Sportovní hale Příbram, kde se studenti nejprve společně rozcvičili a pak začali se základy sebeobrany. Instruktoři vše vysvětlili, řekli, při jakém druhu napadení by se určitý chvat měl použít a na co si dát pozor. Poté si gymnazisté sebeobranu mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Instruktoři je kontrolovali, a když bylo potřeba, poradili jim a pomohli vyvarovat se chyb.

Žáci se naučili, jak reagovat při napadení zblízka, nožem a na co si dát v určitých situacích pozor. Také studenty naučili, kdy má ještě smysl utíkat a kdy už se musí připravit na útok a začít se bránit.

Osobně si myslím, že se jednalo o velmi zajímavou zkušenost, ale doufám, že tyto nově nabyté dovednosti nikdo z nás nebude muset nikdy použít.

Foto: Mgr. Eva Kratochvílová