Střípky z gymnázia

Prváci a krav maga

,

„Kdo je připraven, není překvapen,“ řekl lektor sebeobrany Jan Kodeš a začal s její výukou. V pondělí 3. června se gymnazisté z prvního ročníku věnovali modelovým situacím napadení a připravili se na to, jak se v takových chvílích zachovat. Preventivní program zajistila paní učitelka Libuše Fořtová.

Na gymnázium dorazil kromě Jana Kodeše i druhý instruktor, Ondřej Moravec, který se v oblasti bojových sportů pohybuje více než 30 let. Zúčastnil se i několika soutěží, ve kterých se umístil na přední příčkách nejen v Česku, ale i ve světě. Lektoři gymnazistům představili systém sebeobrany krav maga. Během necelých čtyř hodin dostali studenti praktické rady i odpovědi na mnoho otázek: Kdy utíkat a kdy bojovat? Jak se chovat ve chvíli, když člověk uslyší střelbu? Jak se zorientovat v davovém šílenství? Jak se bránit v situaci, kdy má u sebe pachatel nůž?…

„My budeme rádi, když krav magu ve svém životě nikdy nevyužijete,“ uzavřeli čtyřhodinový kurz sebeobrany lektoři Jan Kodeš a Ondřej Moravec.

Foto: Mgr. Libuše Fořtová