Střípky z gymnázia

Bezpečně a sebejistě: Sebeobranný kurz pro žáky 2.C a 4.S

,

V dnešním světě plných nečekaných situací a nebezpečí je schopnost ochránit sebe a své blízké, jak říká dnešní společnost “must have”, proto se žáci 2.C a 4.S vydali v pondělí 12. 2. do sportovní haly v Příbrami, kde jim zkušení instruktoři Mgr. Jan Kodeš a Ondřej Moravec z KRAV MAGA IKMF CZ ukázali, jak se zachovat, reagovat a bránit při napadení či útoku.

Krav Maga je izraelský bojový systém, který se zaměřuje na efektivní sebeobranu v různých situacích. Jedná se o kombinaci různých bojových technik, např. kopy, údery, bránění nožem či zbraní. Klíčový prvky jsou rychlost, jednoduchost a agresivita. Poskytuje schopnost bránit sebe a své blízké, posiluje sebevědomí a dovednosti zvládání nebezpečných a nečekaných situací.

Kurz započal zahřátím, protáhnutím a rozcvičkou, aby se tělo připravilo na fyzickou aktivitu. Poté se studenti naučili základní údery a kopy, které jsou nedílnou součástí Krav Magy. Dalším úkolem bylo je aplikovat do útočných situací. Vše jim nejprve instruktoři ukázali a vysvětlili a poté si to žáci začali sami zkoušeli mezi sebou. Důležitým bodem kurzu bylo také naučit se, jak reagovat a kdy má smysl začít utíkat a kdy už se musí začít bránit.