Střípky z gymnázia

Atletický pohár opět na gymnáziu

,

Středeční dopoledne 19. září bylo ve znamení „královny všech sportů“ – atletiky. Na Gymnáziu Příbram se konalo okresní kolo 37. ročníku Středoškolského atletického poháru. Soutěž, ve které gymnazisté v poslední době slaví mnoho úspěchů – v roce 2016 se studentkám Gymnázia Příbram povedlo přivézt bronzovou medaili z republikového finále v atletice (jako prvním v historii) a o rok později na to navázali bramborovou příčkou. Do letošního ročníku vkročily dívky opět správnou nohou – obhajobou vítězství v okrese, čím si tak zajistily postup do krajského kola. Gymnázium Příbram na svůj atletický ovál ve středu vyslalo i chlapecké družstvo – to si odneslo ve velmi vyrovnané bitvě celkové třetí místo.

Soutěžilo se v několika disciplínách – v běhu – pro chlapce 60, 400 a 1500 metrů, pro dívky 60, 200 a 800 metrů, skoku do dálky a do výšky, vrhu koulí a štafetě. Závodu se mohly zúčastnit skupiny maximálně po 12 lidech.

V kategorii dívek se na stupních vítězů společně s Gymnáziem Příbram umístilo Gymnázium Sedlčany a Gymnázium pod Svatou Horou. U chlapců zvítězilo Gymnázium Sedlčany, za nimi skončila Střední průmyslová škola následována Gymnáziem Příbram.

Vítězové si zajistili místo v krajském kole, které se uskuteční v říjnu. Gratulujeme a přejeme mnoho atletického štěstí!