Střípky z gymnázia

Anglické certifikáty mají nové majitele

,

Řady studentů pyšnících se jazykovým certifikátem z angličtiny jsou na gymnáziu zase bohatší. A seznam maturantů z téhož jazyka naopak o to řidší. Svůj doklad o jazykové úrovni B2 nebo C1, kterým mohou nahradit profilovou maturitu, si v uplynulých týdnech převzali další gymnazisté a dokázali tak svoji vysokou jazykovou úroveň.

Na pracovišti Legionářů v červnovém termínu testu uspělo 14 studentů na úrovni B2 a získalo certifikát B2: First a 11 studentů na úrovni C1, kteří obdrželi certifikát C1: Advanced. Diplomy převzali v pátek 22. září z rukou organizátorky testování Mgr. Mileny Hrabíkové, která zkoušky připravuje spolu s plzeňskou jazykovou školou Eufrat.

Na pracovišti Balbínova proběhly zkoušky na konci května pod taktovkou jazykového a vzdělávacího centra Aspire. Diplomy obdrželo 9 studentů na úrovni B2: First a tři na úrovni B1: Preliminary. Tito studenti certifikáty obdrželi na slavnostní ceremonii pro zapojené příbramské školy v Zámečku-Ernestinu z rukou zástupkyň Evropského centra jazykových zkoušek, paní Michaely Bébrové a lektorky Hany Horákové a pedagožky Mgr. Hany Malátkové. Aktu byl po celou dobu přítomen i místostarosta Příbrami Bc. Vladimír Karpíšek, který ke studentům také promluvil a poblahopřál jim.

Studentům, kteří anglické jazykové zkoušky na úrovni B2 nebo vyšší úspěšně složí, certifikáty nejen umožňují nahradit si podstatnou část maturitní zkoušky, ale především dokládají jejich jazykovou úroveň a otevírají jim dveře při dalším studiu, v zaměstnání nebo dalších aktivitách. Někteří gymnazisté se dokonce mohou pyšnit certifikáty z více cizích jazyků. Zkoušky mohou z angličtiny, němčiny a francouzštiny skládat už řadu let přímo ve škole.

Foto: Josef Fryš, Jaroslav Bouda