Střípky z gymnázia

Distančník, Špitálský expres, Feminoviny

,

Napište noviny. To byl úkol, který dostali studenti 3.B a 3.C. S jakým tématem, pro jaké čtenáře a o čem, to už bylo čistě na jejich rozhodnutí. Noviny měly obsahovat základní publicistické útvary, jako je zpráva, analytický článek, reportáž, interview, recenze, fejeton apod.

Studenti si tedy sami sestavili redakce, zvolili název novin, domluvili se, kdo napíše jaký útvar, promysleli grafickou stránku a to všechno s ohledem na zvoleného cílového čtenáře.

Vůbec to nebylo jednoduché. Projekt třídních novin měl být realizován v minulém školním roce, ale plány překazila celorepubliková karanténa. A protože všichni měli dost starostí s rodící se distanční výukou, zdálo se jako rozumnější projekt odložit. 

Bohužel ani v tomto školním roce nebyla situace o mnoho lepší, ale přece jen už nebyl takový problém komunikovat v rámci redakcí pomocí technologií, rozhovory s osobnostmi vést telefonicky, přes hlasové zprávy či sociální sítě. Zkrátka si už studenti věděli rady, a proto mohly vzniknout první ročníky jednotlivých novin. A kdo ví, třeba budou další čísla následovat.

Na ukázku studentských děl se můžete podívat níže.