Střípky z gymnázia

Živě vysílaný pořad přinese rozhovory se zajímavými osobnostmi Příbramska

,

Kdo jsou všichni ti inspirativní, šikovní a odvážní lidé, kteří utvářejí Příbram a život v ní? Odpovědi bude hledat pořad Z profilu, který dnes večer poprvé odvysílá GymTV, školní televize Gymnázia Příbram.

Jednou měsíčně si do něj Václav Bešťák, bývalý šéfredaktor GymTV a současný student Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, bude zvát osobnosti, které jsou nejrůznějším způsobem spjaty s regionem a které mají divákům co říct o svých životech, své práci i svém pohledu na život. Pořad bude vždy vysílán živě na YouTube kanálu GymTV, a to v úterý v polovině měsíce od 19 hodin.

V úterý 16. října bude hostem osobnost známá snad všem Příbramanům – Jiří Dohnal, taneční mistr, jehož kurzy za více než padesát let prošly tisíce žáků. „Hledáme osobnosti, které malými činy dělají velké skutky,“ říká moderátor Václav Bešťák. „Co jiného, než velký skutek, je vytvoření fenoménu tanečních kurzů, které navštěvovali moji prarodiče, rodiče a nakonec i já?“

„O podobném typu pořadu jsme uvažovali už dlouho a moje představy se s těmi Václavovými velmi potkaly, takže jsme se rychle domluvili,“ říká vedoucí GymTV Josef Fryš. Přímý přenos bude vždy zajišťovat tým školní televize čítající šest lidí, současných členů redakce GymTV.

Pořad Z profilu má vlastní webovou stránku zprofilu.cz, ale sledovat živě jej budou moct i návštěvníci webu GymTV a facebookové stránky školní televize.

K dosavadní činnosti školní televize Gymnázia Příbram, spočívající v přípravě vlastního školního televizního zpravodajství, správě zpravodajského serveru gymnázia, natáčení reportáží a krátkých dokumentů z regionu a realizaci záznamů a přímých přenosů nejrůznějších školních i mimoškolních akcí, tak přibude další aktivita. Plodný podzim navíc vyvrcholí 2. a 3. listopadu pátým ročníkem projektu Jak se dělá televize s Českou televizí.