ObrazemStřípky z gymnázia

V Příbrami nám byla zima, tak jsme jeli za sluníčkem

,

Od minulého roku se na Gymnáziu Příbram vyučuje kroužek španělštiny. Jelikož studenti tohoto kurzu byli šikovní, neváhal pan profesor Pavel Kopecký s pomocí paní profesorky Miloslavy  Šmolíkové uspořádat poznávací zájezd do jedné z oblastí Španělska, Katalánska. Skupinu žáků učících se španělsky doplnili další, kteří měli o tento pobyt zájem. Příbramské gymnázium doprovodilo dobříšské Gymnázium Karla Čapka, na kterém se také kurz španělštiny vyučuje, pod vedením RNDr. Jiřího Kastnera.

V pátek 20. září ve večerních hodinách vyjel autobus se všemi účastníky směr prosluněné Španělsko. Po přibližně dvacetihodinové cestě se zájezd mohl ubytovat v apartmánech v městě Lloret de Mar,  jejichž součástí byl střešní bazén. Po celý týden se studenti mohli těšit z opravdu nabitého programu. První den se rozdělili do tematických skupin a shromažďovali potřebné podklady pro vypracování daného tématu. Poznávací zájezd zahrnoval návštěvu benediktinského kláštera a vápencového horského masivu Montserrat, katalánské město Figueres, kde se nachází muzeum Salvadora Dalího, prohlídku hlavního města Katalánska Barcelony, celodenní túru v Pyrenejích zahrnující výšlap do 2910 m n. m. a v neposlední řadě moře a sluníčko.

V neděli 29. září se odpočatí a opálení výletníci vrátili domů do podzimního počasí a všichni drží palce svému zraněnému spolužáku Ondrovi, aby se jeho stav zlepšoval.