Střípky z gymnázia

Účastníci DofE mají za sebou další ceremonii

,

Čtrnáct bronzových, tak tolik nových úspěšných plnitelů má Gymnázium Příbram v projektu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Své odznaky společně s certifikáty si odjeli s Mgr. Hanou Sedláčkovou převzít na bronzově-stříbrnou ceremonii do Galerie Středočeského kraje, ležící pouhých pár set metrů od Chrámu svaté Barbory, v Kutné Hoře 25. května.

Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu, DofE, plní studenti na gymnáziu již dlouhá léta. Pro získání všech úrovní musí žáci splnit různé výzvy, které si sami stanoví. Tyto výzvy se dělí na 4 kategorie: dovednost, pohyb, dobrovolnictví a poté expedice. Expedici kupříkladu studenti sexty plnili nedávno na Mallorce.

Pro získání bronzové úrovně je nutno se těmto aktivitám věnovat minimálně 3 měsíce, jedné z těchto aktivit dvojnásobnou dobu a absolvovat dvoudenní týmovou expedici. Stříbrné úrovně lze dosáhnout po 6měsíčním věnování se činnosti a absolvováním třídenní expedice. Zlatý odznak lze získat po 12měsíčním plnění aktivit, 4denní expedici a 5denním rezidenčním projektem. Studenti mohou splnit jak pouze jednu z těchto úrovní, tak získat i všechny tři.

Veškeré události a aktivity týkající se ceny vévody z Edinburghu můžete nalézt ve vybraných tématech článků. Další informace o projektu lze najít na oficiálních webových stránkách.

Bronzově ocenění:

Sexta: Marta Kembická, Anežka Krejzová, Lucie Havlištová, Alžběta Dvořáková, Tereza Placatková, Michaela Pelikánová, Klára Stehlíková, Ludmila Brodníčková, Magdaléna Studená, Matyáš Paul

Septima: Veronika Petříková, Hana Kopecká, Rebecca Hadrabová, Matěj Mosler

Foto: Mgr. Hana Sedláčková, facebook.com/dofeczech