Střípky z gymnázia

Tři zlaté gymnazistky

,

Letošní mistrovství světa ve stepaerobiku se konalo 25. října v Praze, kde dívky ze Sportklubu Oxygen Příbram prokazovaly své umění  v seniorské i juniorské kategorii již od prvních kol. Tým seniorek Oxygen získal už pátý titul mistra světa v kategorii step aerobik a konkurentům nedal vůbec žádnou šanci.  Zlaté studentky z našeho gymnázia jsou Michaela Větrovská (3.C), Karolína Macasová (oktáva) a Veronika Hejhalová (sexta).

foto: Michaela Růžičková (GymTV)

Co se vám na step aerobiku nejvíce líbí?
Líbí se nám, že je v něm kombinace jak silového, tak i kondičního sportu a zároveň je tento sport hodně ženský.

Jak často trénujete?
Trénujeme každý den alespoň dvě hodiny. Jednou v týdnu máme volno, abychom si mohly odpočinout a načerpat energii a sílu na další náročný týden.

Mohly byste nám přiblížit systém soutěží, na které se připravujete během roku?
Aerobik je rozdělen do několika výkonnostních kategorií. My cvičíme v té nejvyšší. Na jaře, kdy je začátek sezóny, se konají závody, kde jsme získaly nominaci na mistrovství Evropy a světa. Mistrovství Evropy se většinou koná na začátku léta a před světovým kláním je mistrovství České republiky, které je pro nás mezistupněm pro účast na světě.

Máte ještě nějaký cíl, kterého byste chtěly dosáhnout?
Určitě by nám nevadilo, kdybychom se opět zúčastnily mistrovství světa a přivezly z něj nějaký cenný kov. Líbilo se nám reprezentovat naše gymnázium, Příbram i celou Českou republiku, takže by bylo skvělé si to znovu zopakovat.

Jaký je váš recept na úspěch?
Být cílevědomý, pilný a pracovitý. Zkrátka tvrdě trénovat. Neustále zdokonalovat naši sestavu k absolutní dokonalosti, aby naše vystoupení dokázala přesvědčit mezinárodní porotu. Naším heslem, podle kterého se řídíme, je „EAT, TRAIN, SLEEP, REPEAT!“