Střípky z gymnázia

Tóny Vánoc na Svaté Hoře

,

Neodmyslitelnou součástí Vánoc na pracovišti Balbínova je tradiční vánoční zpívání. I letos se v poslední školní den sešli gymnazisté na Svaté Hoře, aby si poslechli písně, které si jejich spolužáci se zaměřením na hudební výchovu nacvičili pod taktovkou paní učitelky Kateřiny Trčkové. Ta se organizace vánočního zpívání ujala už druhým rokem. Stejně jako minulý rok celou akci moderoval
Adam Traxler (4.S).

Jako první zazněla píseň Snowman od zpěvačky Sia, tou navodila vánoční atmosféru třída 4.S. Ke zpěvu je na piano doprovodil Josef Kadlec (4.S) a na housle Anežka Šlechtová (4.S) a Jana Zvolánková (4.S).

Dále společně vystoupily třídy 1.C a 3.S s písní Tisíc andělů od skupiny Čechomor. Na piano je doprovodily Pavla Hauerová (1.C) a Tereza Petáková (3.S) a na kytaru Matěj Perník (1.C).

Oblíbeným vánočním symbolem je hvězda, ta přilétla i na Svatou Horu. S písní Hvězda Vánoc zazářila Eliška Leitnerová (2.C), tuto píseň si složila sama a sama se také doprovodila hrou na  ukulele.

S písní, která je plná naděje a klidu, vystoupila třída 2.C, zazpívali Hallelujah od Leonarda Cohena. Na kytary si zahráli Samuel Kaiser (2.C) a Alena Čechová (2.C), na piano Josef Kadlec (4.S), na ukulele Eliška Leitnerová (2.C) a na klarinet je doprovodil Pavel Sobotka (2.C).

Nebyl by to vánoční koncert, kdyby nevystoupil učitelský sbor. Ten si připravil píseň Bim bam od Spirituál kvintetu. Na kytary je doprovodili paní učitelka Kateřina Trčková a pan učitel Libor Valíček.

Celou akci zakončil hrou na housle bývalý učitel hudební výchovy, a také zakladatel tradice vánočního zpívání, pan učitel Vladimír Král. Zahrál koledu Narodil se Kristus Pán, při které si všichni zazpívali společně.