Střípky z gymnázia

Studentka školy Veronika Novotná mistryní světa

,

Mnozí studenti gymnázia jsou úspěšní nejen při reprezentaci školy, ale i v rámci svých dalších volnočasových aktivit. To je i případ Veroniky Novotné, studentky 2.B. Ta se před nedávnem, koncem září, účastnila mistrovství světa v disciplínách biathle a triathle ve španělském Viveiru a zpět do České republiky přivezla celkem tři zlaté medaile.

O jaké disciplíny vůbec jde? Biathle je spojení běhu a plavání, triathle je ještě zpestřené střelbou. Svým způsobem se jedná o obdobu triatlonu, tedy vše probíhá dohromady, bez přestávek.

Do Španělska vyrazila šestičlenná skupina sportovců. Patřili mezi ně i bratři Tomáš a David Svobodovi, z nichž druhý jmenovaný je zlatým olympionikem z Londýna 2012 v moderním pětiboji. Soupeři i tentokrát byli závodníci napříč mnoha státy – nejvíce zástupců vyslala Jihoafrická republika, Velká Británie a pořadatelské Španělsko.

Ve štafetách vyběhla Veronika v kategorii juniorů společně s Martinem Vlachem a v biathle obsadili první místo s časem 13:29.00. Druhá se umístila jihoafrická reprezentace a třetí Kazachstán. Neméně úspěšná byla štafeta v triathle. I tam naše dvojice sportovců získala zlato, tentokrát s časem 13:11.00, a za sebou nechala rovněž Jihoafričany a Kazachy.

V individuálních závodech pak Veronika závodila v kategorii U19 (do devatenácti let) jako jediná zástupkyně České republiky. V biathle získala další, celkem už třetí zlatou medaili (čas 13:46.00). V triathle, jak sama dodává, jen díky nevydařené střelbě skončila na pátém místě s časem 16:12.00. Jakýkoli výsledek je ale na celostátní úrovni fenomenální a i díky Veronice se česká reprezentace vrátila domů s celkem jedenácti cennými kovy.