Střípky z gymnázia

Na čtyřboji opět nezklamali

,

Ve středu 24. února se skupina našich studentů vydala pod vedením Mgr. Petra Vocílky na střední odborné učiliště v Hluboši. Soutěž v silovém čtyřboji zahrnuje dívčí a chlapecké disciplíny. Ty dívčí jsou šplh, trojskok snožmo, hod medicimbálem z místa a jako poslední jsou sedy lehy. Děvčata reprezentovala školu hned ve dvou družstvech. To první tvořily Lenka Drábková (1.A), Karolína Šťastná, Kateřina Šťastná (obě 2.A) a Jana Schejbalová (sexta). Tato čtveřice vybojovala první místo v okrese a postupuje do krajského kola. Ve druhém družstvu byla Barbora Eliášová (sexta), která ovládla soutěž jednotlivkyň, dále Petra Pajmová (1.A), Dominika Heráková (3.B) a Eliška Letová (sexta). Toto družstvo jako celek obsadilo 3. místo.

Silového čtyřboje se také účastnili chlapci. Jejich disciplíny byly tlaky s činkou, trojskok snožmo, shyby a vznosy. Nejlepší v družstvu byl Jakub Pálek  (oktáva), dále soutěžili Michal Šolc (sexta), Denis Majer (sexta), Šimon Bacík (sexta) a Radomil Kessl (septima). Chlapecký tým skončil na 2. místě, a bohužel nepostupuje.

Všem gymnazistům děkujeme za reprezentaci naší školy a těšíme se na vítěznou čtyřku, která bude 16. března ve Vlašimi obhajovat krajský titul.