Střípky z gymnázia

Školní kolo biologické olympiády

,

V pátek 17. února se na příbramském gymnáziu konalo školní kolo biologické olympiády, tentokrát soutěžili studenti vyššího gymnázia. Letošní téma se věnovalo světlu a žáci museli splnit několik částí – teoretickou část, praktickou část a poznávání živočichů, rostlin a hub.

Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. V kategorii B – 1., 2. ročníky, kvinta a sexta – na prvním místě skončila Ema Albrechtová s 88 body, druhé místo obsadila Kristina Váchová s 55,5 body a v těsném závěsu za Kristinou se umístila Michaela Novotná s 51,5 body.

V kategorii A soutěžili studenti 3. a 4. ročníků, respektive septimy a oktávy. Výsledky byly velmi těsné. První místo získala Karolína Šťastná s 51 body. Jen o půl bodu méně, tedy 50,5 bodů, vybojoval Petr Moutelík a třetí příčku obsadila Kateřina Šťastná s 48,5 body.

Všem soutěžícím gratulujeme, obzvláště pak těm, kteří skončili na prvním a druhém místě – ti si vybojovali postup do krajského kola. Pro kategorii A bude krajské kolo 31. března a pro kategorii B 7. dubna.