Střípky z gymnázia

Poslední flám na malé scéně

,

Přestože někteří protagonisté Divadelního souboru Gymnázia Příbram loni úspěšně odmaturovali, příznivci souboru se mohou těšit z jeho dalšího fungování. To ostatně dokládá i chystaná premiéra hry Jeho poslední flám. Tato divadelní fraška o třech dějstvích je počinem českého spisovatele a dramatika Joe Bernardského, který ji napsal ve 30. let 20. století. „Tak jako víno léty zraje, tak i text zmíněného divadelního kusu prošel stejným procesem. Uplynulá léta mu nevzala nic z jeho živosti, komičnosti a ani z trefnosti satirických narážek,“ říká o chystané hře Martin Johanna.

„Tak jako víno léty zraje, tak i text zmíněného divadelního kusu prošel stejným procesem.“

Martin Johanna

Jelikož řada diváků touží po zhlédnutí i méně známých divadelních kusů, rozhodl se jim vyjít divadelní soubor vstříc a nacvičil právě tuto inscenaci. Ta diváka zavede do prvorepublikové Prahy, do doby šelakových desek, jazzových orchestrů a přepychových rób pražské smetánky a vedle Martina Johanny a Matěje Kratochvíla se v ní představí Kateřina Cízlová, Lucie Kratochvílová, Vojtěch Boltnar, Nguyen Thi Hong Loan, Michaela Tršová či Jaromír Kalčic.

„Nebyl by to náš soubor,“ dodává Martin, „aby nepřizval ke spolupráci orchestr Gymband, se kterým vytvořil kromě jiných i představení Panorama V+W. Do právě připravované hry společně chystáme nahrávky dvou nezapomenutelných melodií.“ Pokud vás zajímá, o jaké písně jde, navštivte premiéru Posledního flámu Divadelního souboru Gymnázia Příbram, jež se uskuteční už 18. listopadu od 19.00 na Malé scéně Divadla A. Dvořáka Příbram.

Premiéra: 18. listopadu 2011 v 19.00 na Malé scéně Divadla A. Dvořáka Příbram