Střípky z gymnázia

Pohádkové putování

,

Studenti zapojení do projektu Connecting Clasrooms už podruhé spolupracovali s Domem dětí a mládeže Příbram na akci Pohádkové putování.  Pod vedením paních učitelek Hany Kuchyňkové a Andrey Lexové si žáci připravili program na oslavu Dne dětí.

Od půl desáté se v sobotu 1. 6. na Novém rybníce rozběhlo Pohádkové putování. Na březích rybníka studenti vytvořili stanoviště s různými úkoly. Každý byl převlečený za nějakou pohádkovou postavu. Děti poté obcházely jednotlivá stanoviště a při úspěšném splnění úkolu dostali razítko. Pat a Mat si připravili překážkovou dráhu, u princezny se poznávaly přírodniny, u draka se musela překonat hořící láva, vodníkům děti vylovily pár ryb a mnoho dalšího. V cíli obdrželi soutěžící drobné dárky.  Celou akci doprovázel i další program jako například jízda na koni nebo ražba mincí.

V půl dvanácté putování skončilo a děti čekala ještě pohádka O Červené karkulce v podání Dramatického kroužku DDM. Počasí sice pobytu venku nepřálo, celé dopoledne doprovázel nepřetržitý déšť, i tak ale akci navštívilo mnoho dětí a rodičů a stanoviště byla po celé dopoledne obsazena.