Střípky z gymnázia

Po stopách českých králů

,

Podobně jako 6. května 3.A a 3.B, vypravili se 29. 5. do Prahy poznávat historické památky našeho hlavního města i studenti 3.C a septimy. V Příbrami je ovšem přivítalo deštivé ráno, a proto se uvažovalo o náhradním programu. Cestou se ale počasí zlepšilo a pedagogický doprovod (Mgr. Josef Doležal, Mgr. Božetěch Burda a Mgr. Veronika Holíková) se rozhodl pro původní plán.

Již v autobuse se studenti dozvěděli něco málo o historii příbramského regionu, jako třeba o Zlaté stezce, klášteru v Obořišti, dobříšském rokokovém zámku i hradu Vargač. Autobus je dopravil na Pankrác. Tam byli rozdělení do 2 skupin (podle tříd) a hned poté se vydali na Vyšehrad a z něj postupně procházeli Novým a Starým Městem až na Staroměstské náměstí, kde měli téměř hodinu rozchod na oběd.

Tam bohužel začalo znovu pršet a tak následně absolvovali Královskou cestu na Hrad v dešti. I přes tuto nepřízeň počasí se jim otevřel úchvatný pohled na Prahu. Kolem 3. hodiny studenti došli na Pohořelec, kde opět nasedli do autobusu a vydali se domů.