Střípky z gymnázia

Olympiáda v češtině: Vítězství a postup do kraje

,

Po školním kole v češtinářské olympiádě, které proběhlo 21. listopadu, postoupili dva nejlepší řešitelé z každé kategorie do kola okresního. Za nižší kategorii (I.) z prvního místa Hana Kopecká (tercie), z druhého Monika Weisheitlová (kvarta) v konkurenci dalších 31 soutěžících z původních 374, kteří se zúčastnili školních kol. Kategorii vyšší (II.) reprezentovaly Marie Kortusová (septima) a Anna Mottlová (kvinta) bojující mezi 11 studenty středních škol, kterých se školních kol zúčastnilo 165. Okresní kolo probíhalo v Domě dětí a mládeže 29. ledna.

I. kategorie se zabývala převážně tvaroslovím, podstatnými jmény a skloňováním zájmen. Slohovou práci měli poměrně volnou. Jediné, co museli splnit, bylo napsat ho na téma „Předmět, který mi ve škole chybí“. V této kategorii obsadila 5. místo Hana Kopecká a stala se tak druhou náhradnicí pro krajské kolo. Monika Weisheitlová skončila na 7. místě.

II. kategorie to měla o něco těžší. Mluvnická část byla složena z morfologie a hledání synonym. Sloh byl potom na téma „Jestli jsem v něčem opravdu dobrý/á, je to právě…“. Tady do krajského kola postoupily obě reprezentantky Gymnázia Příbram přímo. Marie Kortusová z 1. místa a Anna Motllová ze 3. místa.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme hodně štěstí a úspěchu do krajského kola.